Modely a lietanie

Stolík pre priamočiaru pílu

Prípravok pre použitie priamočiarej píly ako lupienkovej píly (aka Jig-saw table).
Kovový a rozoberateľný, s odsávaním odspodu.
titulny

Projekt letového stabilizátora

Stabilizátory letu pre RC modely sú v poslednej dobe dosť populárne, takže som sa rozhodol, že sa na ne pozriem zbližšia. Pustil som sa do vývoja vlastného stabilizátora. Hlavným cieľom je získanie skúseností s inerciálnymi snímačmi a rozšírenie vedomostí aj v iných oblastiach. Vývoj stále prebieha, v súčasnosti je v prevádzke základná funkcionalita v režime Rate. A sú k dispozícii prvé výsledky z testovania vo vzduchu. V tomto článku napíšem niečo o tomto projekte.
titulny

Prenos telemetrie (dát) na 434 MHz

V tomto článku popíšem rádiový prenos telemetrie v pásme 434 MHz ako ho prevádzkujem. V mojom prípade ide o jednosmerný prenos dát z lietadla do zobrazovacej jednotky na zem. V telemetrii ide o dlhodobý pravidelný prenos malých blokov dát. Tieto princípy však možno uplatniť aj pre iné podobné účely.

Meranie výkonu a dosahu vf modulov 433 MHz

Chcel som zistiť na akú vzdialenosť je možné komunikovať pomocou bežne dostupných vf modulov od firmy Aurel. Možno tieto informácie budú zaujímať aj niekoho druhého, takže svoje výsledky dávam k dispozícii.

Program DXFbody

Program slúžiaci na vygenerovanie dxf súboru s bodmi, ktorých súradnice sú dodané v csv súbore. Dá sa použiť napríklad pri kreslení obrysov profilov.
profil_body

Optický otáčkomer

Občas sa zíde mať možnosť zmerať otáčky motora na lietadle alebo niečoho iného. Alebo len tak vyskúšať akými spôsobmi sa to dá.
A tak som sa pustil vyrábať otáčkomer.
otackomer

Odoberať RSS - Modely a lietanie